Dornova metoda plus a Breussova masáž

Dornova metoda plus je jemná manuální terapie, která vrací klouby a obratle na původní místo a to za pohybu pacienta v dynamice.

Autor této metody, Dieter Dorn, „znovu vynalezl‛‛ způsob, jak neuvěřitelně rychle a jemně korigovat vysunuté obratle, skoliotické vybočení páteře, bolavá ramena, kyčle, kolena atd. Dieter Dorn žije v Německu, kde se tato metoda již 30 let se skvělými výsledky praktikuje. Je rozšířena také v Belgii, Nizozemsku, Anglii, Itálii, USA.

Nová kniha Dornovi metody je v prodeji i u nás, v Centru zdravé páteře Zlín. Cena knihy je 245 Kč.

Dornovou metodou plus se provádí:

 • Dornova metoda (dornova masáž)
 • Korektura kyčlí  (srovnání délky nohou)
 • Korektura kolene
 • Korektura kotníku ( hlezení klouby)
 • Korektura křížokyčelního skoloubení (vybočení pánve)
 • Korektura vyrotování pánve
 • Korektura kostrče
 • Korektura  bederní a dolní hrudní páteře
 • Korektura horní hrudní páteře TH 8 – TH 1
 • Korektura krční páteře C7 – C2
 • Korektura Atlasu C1
 • Korektura čelisti, ramenního kloubu, lokte
 • Korektura zápěstí, prsty, „kladívkové prsty“
 • Korektura vybočeného palce u nohy

Na závěr terapie se provádí Breussova masáž za pomocí třezalkového oleje. Jedná se o masáž, při níž se třezalkový olej vtírá po celé délce páteře. Jeho působení je hlavně na meziobratlové ploténky a obratle, které se pak lépe vyrovnávají do správné polohy. Dalším účinkem je lepší okysličení tkání obratlů, odplavování škodlivin. Je to jemná technika a lze ji využít i akutních stavů, při velkých bolestech.

Radek ONDRA, doporučený terapeut Dornovi metody.

Doporučený terapeut:
je, jak už z názvu vyplývá, prověřený a zkušený terapeut Dornovy metody.
Toto označení může získat pouze ten, kdo prošel zkušebním obdobím, kdy se prověřovaly jeho znalosti v praxi, přístup k pacientovi, poctivost, pečlivost a dodržování postupů a etiky Dornovy metody. Seznam doporučených terapeutů slouží lidem hledajícím fundovanou pomoc. Mohou si na mapce najít svůj kraj a v něm toho nejbližšího dopor.terapeuta a mít jistotu, že se obrací na odborníka. Chceme tím také zabránit zneužívání dobrého jména Dornovy metody. Různí lidé nabízející Dornovu metodu ani netuší, co to obnáší, vydávají jakési svoje techniky za DM, prodávají permanentky na týdny dopředu, jsou hotovi za půl hodiny, nenaučí člověka potřebné cviky, zkrátka, využívají jeho nevědomosti a tahají z něj peníze…

Od podobných „terapeutů“ se zásadně distancujeme. Pro Vaši lepší informovanost uvádíme postup základního ošetření DM.

Pouze ve výjimečných případech jsou potřeba více než tři ošetření !

 

 1. Pohovor, vysvětlení postupu, vyloučení možných kontraindikací.
 2. Měření a srovnání délky dolních končetin- kyčle, kolena, kotníky. Ošetřující je povinen Vás naučit samostatnému cvičení na kyčle, příp., kolen.kloubů.
 3. Výška kyčelních lopat, vybočení a vyrotování pánve.
 4. Kostrč.
 5.  Bederní, hrudní a krční páteř.
 6.  Ramenní klouby.
 7.  Pokud máte potíže s loktem, zápěstím, čelistí atd.
 8.  Terapeut je povinnen Vás naučit samostatným cvičením, týkajících se vašich specif. potíží.

Doporučení terapeuté jsou lidé zodpovědní a vzdělaní i v jiných technikách. Setkáváme se a předáváme si zkušenosti a nové poznatky. Mnoho lidí je velmi překvapených, když se obrátí na dopor.terapeuta a ten je pošle ke kolegovi, protože je to blíž. Nekonkurujeme si, naopak, jsme jedna velká rodina, která má stejný cíl- šířit dobré jméno Dornovy metody a pomáhat těm, kteří se na nás obrátí.